در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
يخچال فريزر
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :frigidairerepair
تاريخ: 1397/1/7  ساعت: ۰۸

به عنوان مثال، يخچال ها بايد محفظه داخلي را بين 2 تا 4 درجه سانتي گراد نگهداري كنند و براي فريزر 15- تا 17- درجه سانتي گراد. اگر محفظه يخچال از محتويات خود بخوبي نگهداري نمي كند، حتي زماني كه درجه يخچال در كمترين مقدار تنظيم شده باشد، احتمالا مشكل اين است كه سنسور دماي يخچال يا سيستم كنترل دما كار نمي كند. شما مي توانيد درجه حرارت يخچال را با يك دماسنج بررسي كنيد.

اگر تعويض سنسور درجه حرارت به نظر مي رسد كه فراتر از توانايي هاي شما باشد، با نمايندگي فريجيدر تماس بگيريد. اگر يك يخچال كاملا خنك نشود، كنترل الكتريكي تقريبا هميشه باعث اين مشكل مي شود، معمولا نياز به شارژ گاز بيشتر نيست. سيستم هاي مهر و موم شده جريان مبرد(گاز فرئون)، احتمالا مشكلي ايجاد نمي كنند، اين نوع خرابي ها به ندرت اتفاق مي افتد. در عوض، ممكن است كوئل پشت يخچال كثيف شده باشد، درب يخچال فريزر فريجيدر كه به تدريج نوار دور آن خراب شده باشد، يا يك كنترل دماي معيوب بسياري از مشكلات را بوجود مي آورند.

تعمير يخچال فريجيدر

گام به گام، تعمير يخچالي كه به اندازه كافي سرد نيست

قبل از تماس با نمايندگي فريجيدر:

درجه يخچال را بررسي كنيد. مطمئن شويد كه آن را روي سرد تنظيم كرده ايد. به طور معمول، دماي داخل يخچال فريزر فريجيدر بايد حدود 3 درجه سانتي گراد باشد. فن فريزر را كنترل كنيد. هنگامي كه فن خنك كننده روشن مي شود، به اين معني است كه تايمر يخ زدگي و كنترل كننده سرما در يخچال و فريزر هر دو روي سرد تنظيم شده اند. چك كردن كمپرسور (معمولا در پشت يخچال قرار دارد)، وقتي فن داخل كار مي كند كمپرسور و فن آن نيز بايد كار كنند. در صورتي كه فن و كمپرسور كار نكنند يا در صورتي كه هر كدام از آنها كار نكند يخچال فريزر فريجيدر يا خنك نمي شود يا خيلي كم خنكي دارد.

يخچال فريجيدر اصلا كار نمي كند

اگر چراغ يخچال و فريزر روشن نمي شود و موتور آن هم روشن نمي شود، در اينجا عيوب احتمالي اين مشكل را بررسي مي كنيم: بررسي برق يخچال، اطمينان حاصل كنيد كه يخچال و فريزر به يك پريزي كه برق دارد وصل شده است (وصل كردن يك لامپ به آن و يا با استفاده از فازمتر براي تست). اگر پريز برق نداشته باشد، عوامل قطع شدن برق پريز را بررسي كنيد ممكن است فيوز پريده باشد.

مطمئن شويد كه درجه كنترل سرما يخچال به درستي تنظيم شده است.

در صورتي كه از سالم بودن برق ورودي اطمينان حاصل كرديد و هيچ نشانه اي از گرم شدن و خرابي در دو شاخه يخچال مشاهده نكرديد، اما يخچال هنوز روشن نمي شود. درب يخچال را ببنديد تا هواي سرد آن سريع خارج نشود و مواد غذايي ديرتر سرماي خود را از دست بدهند. با نمايندگي فريجيدر تماس بگيريد تا در كوتاه ترين مدت آنرا تعمير كنيم.

بوي بد يخچال

اگر داخل يخچال و فريزر شما بوي بد مي دهد، حتي پس از اينكه تمام مواد مشكوك را برداشتيد، دو شاخه آن را از برق جدا كنيد و بطري ها و قفسه ها را از آن در بياوريد و با مواد شوينده شسته تا خوب تميز شوند. بعد محلولي با نسبت 1/2 نوشابه گازدار در آب گرم حل كنيد. تمام قسمت هاي داخل يخچال فريزر فريجيدر را با اين محلول تميز كنيد. اگر بوي بد از بين نرود، سعي كنيد چند تكه زغال چوب را در كاسه هاي كم عمق قرار داده و آنها را در قفسه هاي داخل يخچال قرار دهيد تا بوهاي بد را جذب كنند.

سر و صداي ارتعاشي به طور كلي از قطعات شل مانند كويل كندانسور شل، گرمازدگي لوله هاي كمپرسور يا غلتك ها و پايه هايي كه روي زمين به خوبي قرار نگرفته اند، ناشي مي شود. به دنبال هر بخشي كه شل شده باشد بگرديد و آن را با يك آچار يا پيچ گوشتي محكم كنيد. سپس يخچال را بلند كنيد و پايه هاي جلوي آنرا بررسي كنيد همه آنها بر روي زمين باشند، هيچكدام از آنها بالاتر از سطح زمين نبايد باشد. يخچال بايد تراز باشد پايه ها را بچرخانيد تا تنظيم شوند و همه آنها بر روي زمين قرار بگيرند.

در صورتي كه مشكل يخچال شما برطرف نشد، براي تعمير يخچال فريجيدر با نمايندگي فريجيدر تماس بگيريد تا مشكل يخچال شما را به بهترين نحو ممكن برطرف كنند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :frigidairerepair
تاريخ: 1396/10/12  ساعت: ۰۸


يكي از بدترين سناريوهاي ممكن را تصور كنيد. اگر شما مانند بسياري از مردم هستيد، ممكن است يكي از لوازم خانگي شما خراب شود و شما پول براي تعمير آن يا اينكه كسي را استخدام نكنيد تا آن را براي شما تعمير كند، نداريد.يكي از آن لوازمي كه دوست نداريد خراب شود، يخچال مورد علاقه ي شما است.

 

 

اگر مي خواهيد هوشمندانه فكر كنيد و از پيش به آينده بيانديشيد، به جاي درست آمده ايد! راه هاي زيادي وجود دارد كه شما مي توانيد يخچال و فريزر خود را با اقداماتي از قبيل تميز كردن و نگهداري به طور منظم از آسيب هاي ممكن محافظت كنيد.

در اينصورت هيچ دليلي براي صرفه جويي بيشتر در تعمير يخچال وجود نخواهد داشت.

براي كسب اطلاعات بيشتر مطلب زير را بخوانيد تا ببينيد كه چگونه كارشان را در خصوص صرفه جويي در هزينه شما انجام مي دهند.

1. يخچال خود را در دماي مناسب تنظيم كنيد.

اگر يخچال خود را به دماي پايين تر از مطلوب تنظيم كنيد، خواهيد ديد دستگاه شما سخت تر از حالت معمولي كار مي كند تا اين دماي پايين را حفظ كند.

اين اتفاق باعث مي شود كه يخچال شما پس از مدت كوتاهي خراب شود و طول عمر آن كمتر شود. شما مي توانيد اين مشكل را با تنظيم يخچال و فريزر خود در دماي گرم تر حل كنيد و يخچالي با طول عمر بيشتر داشته باشيد.

به علاوه، در صورتي كه يخچال شما به سختي كار نكند، مي توانيد مقادير زيادي را در قبض هاي برق خود ذخيره كنيد. 37 درجه را امتحان كنيد، زيرا دماي مطلوب براي صرفه جويي در هزينه و صرفه جويي در هزينه هاي تعميرات آينده است.

2. سيم پيچ هاي خنك كننده را تميز نگه داريد.

يكي از دلايل اصلي كه از خنك كردن فضاي داخلي يخچال شما جلوگيري مي كند، كثيف بودن سيم پيچ هاي خنك كننده است.

با گذشت زمان، اين سيم پيچ ها مي توانند با خاك و ساير گردوغبار محل پوشيده شوند كه موجب مي شود تا آنها كارآيي لازم را نداشته باشند. وقتي اين اتفاق مي افتد، كمپرسور شما خيلي داغ مي شود.

ايده خوبي است كه به طور منظم اين سيم پيچ ها در پايين يا عقب يخچال خود را با استفاده از جاروبرقي دستي تميز كنيد. اگر اين كار را به طور منظم انجام دهيد، يخچال شما سالها براي شما كار خواهد كرد!

3. فريزر خود را پر نگه داريد.

اگر در يخچال خود يك فريزر داشته باشيد، ايده خوبي است كه فريزر را در هر لحظه از زمان، پر از غذاهاي يخ زده نگه داريد. اين باعث مي شود فريزر شما درجه حرارت مطلوب را حفظ كند.

هر چه هواي كمتري در فريزر شما باشد، فريزر شما كارآيي بهتري خواهد داشت و به تعمير كمتري در آينده نياز پيدا خواهيد كرد.

4. هرگز درب را باز نگذاريد.

همانطور كه بايد بدانيد وقتي كه درب هاي يخچال را باز نگه مي داريد، هواي گرم از آشپزخانه شما به درون يخچال و هواي سرد از طريق درب باز خارج مي شود. وقتي اين اتفاق مي افتد، كمپرسور بايد هواي گرم را كه اكنون فضاي يخچال را اشغال كرده است خنك كند.

اگر اين كار را اغلب به طور منظم انجام دهيد، اين امر باعث مي شود كه كمپرسورهاي شما بسيار سخت تر از حد معمول كار كنند و اين باعث مي شود كه احتمال پرداخت هزينه تعميرات در آينده براي شما افزايش يابد.

5. غذاي گرم را داخل يخچال قرار ندهيد.

هميشه يك ايده خوب است كه قبل از قرار دادن غذا در يخچال، آن را به اندازه سرد كنيد. هر بار كه غذاي گرم را به يخچال اضافه مي كنيد، به هواي گرم بيشتري در يخچال اضافه مي شود و باعث مي شود كه كار براي كمپرسور سخت تر شود، همانطور كه در آخرين مرحله توضيح داده شد.

اين كار زمان بيشتري را به كمپرسور تحميل مي كند و به دليل كار سخت تر، استفاده از برق بيشتر شده و امكان خرابي دستگاه را افزايش مي دهد.

اگر ميخواهيد يخچال فريجيدر براي سالهاي زيادي براي شما كار كند ، اطمينان حاصل كنيد كه اين نكات را رعايت كنيد. زماني كه مجبور به پرداخت هزينه هاي بالاي تعميرات نيستيد، اين كار را نكنيد!

جهت تعمير يخچال فريجيدر بر روي كلمه كليك كنيد.

:
برچسب‌ها:

[ ]