در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
نمايندگي تعميرات فريجيدر
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :محيا يوسفي
تاريخ: ۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۱:۵۰

به عنوان مثال، يخچال ها بايد محفظه داخلي را بين 2 تا 4 درجه سانتي گراد نگهداري كنند و براي فريزر 15- تا 17- درجه سانتي گراد. اگر محفظه يخچال از محتويات خود بخوبي نگهداري نمي كند، حتي زماني كه درجه يخچال در كمترين مقدار تنظيم شده باشد، احتمالا مشكل اين است كه سنسور دماي يخچال يا سيستم كنترل دما كار نمي كند. شما مي توانيد درجه حرارت يخچال را با يك دماسنج بررسي كنيد.

اگر تعويض سنسور درجه حرارت به نظر مي رسد كه فراتر از توانايي هاي شما باشد، با نمايندگي فريجيدر تماس بگيريد. اگر يك يخچال كاملا خنك نشود، كنترل الكتريكي تقريبا هميشه باعث اين مشكل مي شود، معمولا نياز به شارژ گاز بيشتر نيست. سيستم هاي مهر و موم شده جريان مبرد(گاز فرئون)، احتمالا مشكلي ايجاد نمي كنند، اين نوع خرابي ها به ندرت اتفاق مي افتد. در عوض، ممكن است كوئل پشت يخچال كثيف شده باشد، درب يخچال فريزر فريجيدر كه به تدريج نوار دور آن خراب شده باشد، يا يك كنترل دماي معيوب بسياري از مشكلات را بوجود مي آورند.

تعمير يخچال فريجيدر

گام به گام، تعمير يخچالي كه به اندازه كافي سرد نيست

قبل از تماس با نمايندگي فريجيدر:

درجه يخچال را بررسي كنيد. مطمئن شويد كه آن را روي سرد تنظيم كرده ايد. به طور معمول، دماي داخل يخچال فريزر فريجيدر بايد حدود 3 درجه سانتي گراد باشد. فن فريزر را كنترل كنيد. هنگامي كه فن خنك كننده روشن مي شود، به اين معني است كه تايمر يخ زدگي و كنترل كننده سرما در يخچال و فريزر هر دو روي سرد تنظيم شده اند. چك كردن كمپرسور (معمولا در پشت يخچال قرار دارد)، وقتي فن داخل كار مي كند كمپرسور و فن آن نيز بايد كار كنند. در صورتي كه فن و كمپرسور كار نكنند يا در صورتي كه هر كدام از آنها كار نكند يخچال فريزر فريجيدر يا خنك نمي شود يا خيلي كم خنكي دارد.

يخچال فريجيدر اصلا كار نمي كند

اگر چراغ يخچال و فريزر روشن نمي شود و موتور آن هم روشن نمي شود، در اينجا عيوب احتمالي اين مشكل را بررسي مي كنيم: بررسي برق يخچال، اطمينان حاصل كنيد كه يخچال و فريزر به يك پريزي كه برق دارد وصل شده است (وصل كردن يك لامپ به آن و يا با استفاده از فازمتر براي تست). اگر پريز برق نداشته باشد، عوامل قطع شدن برق پريز را بررسي كنيد ممكن است فيوز پريده باشد.

مطمئن شويد كه درجه كنترل سرما يخچال به درستي تنظيم شده است.

در صورتي كه از سالم بودن برق ورودي اطمينان حاصل كرديد و هيچ نشانه اي از گرم شدن و خرابي در دو شاخه يخچال مشاهده نكرديد، اما يخچال هنوز روشن نمي شود. درب يخچال را ببنديد تا هواي سرد آن سريع خارج نشود و مواد غذايي ديرتر سرماي خود را از دست بدهند. با نمايندگي فريجيدر تماس بگيريد تا در كوتاه ترين مدت آنرا تعمير كنيم.

بوي بد يخچال

اگر داخل يخچال و فريزر شما بوي بد مي دهد، حتي پس از اينكه تمام مواد مشكوك را برداشتيد، دو شاخه آن را از برق جدا كنيد و بطري ها و قفسه ها را از آن در بياوريد و با مواد شوينده شسته تا خوب تميز شوند. بعد محلولي با نسبت 1/2 نوشابه گازدار در آب گرم حل كنيد. تمام قسمت هاي داخل يخچال فريزر فريجيدر را با اين محلول تميز كنيد. اگر بوي بد از بين نرود، سعي كنيد چند تكه زغال چوب را در كاسه هاي كم عمق قرار داده و آنها را در قفسه هاي داخل يخچال قرار دهيد تا بوهاي بد را جذب كنند.

سر و صداي ارتعاشي به طور كلي از قطعات شل مانند كويل كندانسور شل، گرمازدگي لوله هاي كمپرسور يا غلتك ها و پايه هايي كه روي زمين به خوبي قرار نگرفته اند، ناشي مي شود. به دنبال هر بخشي كه شل شده باشد بگرديد و آن را با يك آچار يا پيچ گوشتي محكم كنيد. سپس يخچال را بلند كنيد و پايه هاي جلوي آنرا بررسي كنيد همه آنها بر روي زمين باشند، هيچكدام از آنها بالاتر از سطح زمين نبايد باشد. يخچال بايد تراز باشد پايه ها را بچرخانيد تا تنظيم شوند و همه آنها بر روي زمين قرار بگيرند.

در صورتي كه مشكل يخچال شما برطرف نشد، براي تعمير يخچال فريجيدر با نمايندگي فريجيدر تماس بگيريد تا مشكل يخچال شما را به بهترين نحو ممكن برطرف كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: تعمير يخچال فريجيدر،

[ ۱ ]